Veľká noc s Grand Hotelom Bellevue

Ľudové remeslá, folklórne zvyky, zábavné pásmo dielní s tradíciami počas Veľkej noci, komorné koncerty, detské animácie, ponuka veľkonočných jedál. Veľká noc v GRAND HOTELI BELLEVUE bude opäť veselá, pestrá a chutná.

6.marec 2018 - Press

GRAND HOTEL BELLEVUE doplnil ponuku pobytových balíčkov o jarný veľkonočný pobyt. Tematický balíček obsahuje ubytovanie s polpenziou, vstup do wellness a fitness centra, squash, bowling, bezplatné wifi pripojenie, parkovanie. Balíček je dostupný v termíne od 29. 3. – 2. 4. 2018, v cene 156,-€ / osoba / 2 noci.
Ubytovaní hostia môžu využiť stále veľkonočnú lyžovačku s atrakciami, ktoré sú pre návštevníkov Tatier pripravené. Skipas si pritom môžu zakúpiť pohodlne za bezkonkurenčnú cenu 31,-Eur, bez registrácie na hotelovej recepcii GRAND HOTELA BELLEVUE.

Veľkú noc obohatí opäť kvalitný program. Komorný koncert Jamesa Evansa, multiinštrumentalistu z Anglicka žijúceho na Slovensku. James spríjemní večer hosťom hrou na akustickú gitaru, husle a spev. V jeho repertoári sú melódie popretkávané keltskou kultúrou, troškou džezu a popu. Prísľubom kvalitného programu je i koncert kapely Swingin Gentlemen. Repertoár kapely tvorí  swingová hudba, ktorá sa hrávala v amerických hoteloch a kluboch už od začiatku minulého storočia. Túto hudbu Vám navyše Swingin’ Gentlemen ponúkajú v skutočne kvalitnom prevedení – ako vyštudovaní hudobníci už takmer 10 rokov aktívne pôsobiaci na slovenskej jazzovej scéne.

Obaja členovia majú za sebou množstvo vystúpení na festivaloch a v kluboch na Slovensku aj zahraničí (Česko, Poľsko, Maďarsko, Holandsko, Belgicko, Rakúsko, Rusko a mnoho ďalších) a aktívne hrávajú v projektoch Martin Uherek Quartet, Róbert Ragan Jr. Project, Príbehy jazzu, Matúš Jakabčic CZ/SK Big band…

V tradičnej kultúre sa so sviatkami Veľkej noci spájali obyčaje spojené s príchodom jari. Obrady vykonávané počas tohto obdobia patria k obradom prechodu. Prosperitné a magické úkony mali zabezpečiť dobrý začiatok hospodárskeho roka, hojnosť, prosperitu a zdravie ľudí a dobytka. Množstvo z prostriedkov využívaných v pohanských obradoch prevzalo kresťanstvo a používajú sa aj v súčasnosti: svätenie vody, zelene, potravín a zapaľovanie ohňa. Zvykmi a tradíciami prevedú počas celých sviatkov animátori.

Neodmysliteľnou súčasťou Veľkej noci V GRAND HOTELI BELLEVUE sú prezentácie remesiel s veľkonočnou tematikou.

Nedeľa bude patriť veľkonočným tradíciám vo folklóre v podaní kvalitného folklórneho súboru Bystrianka.

Novinkou, ktorú ponúka hotel svojim hosťom je tvárová gymnastika, ktorá pomôže účastníkom precítiť tvárové a krčné svaly. Zároveň naštartuje prirodzenú tvorbu kolagénu a elasténu, pokožku vo väčšej miere prekrví a tak zabezpečí priechodnosť výživných látok. Tvárovú gymnastiku si hostia môžu otestovať v sobotu a v nedeľu
v popoludňajších hodinách.

Počas celého marca, veľkonočné sviatky nevynímajúc, budeme mať hotel sprístupnenú výstavu od „Rituálu k symbolu“, ktorú realizuje v spolupráci so Slovenským olympijským výborom – Slovenským olympijským a športovým múzeom. Výstava približuje 80-ročnú históriu putovania olympijskej  pochodne, od prvej štafety v roku 1936 po súčasnosť. Pozornosť na výstave je venovaná aj skutočnosti, že v roku 1936 jediný raz v histórii štafeta prebehla aj cez dnešné územie Slovenska.
Hotel pre najmenších návštevníkov zorganizoval súťaž o ceny, ktoré venoval Slovenský olympijsky výbor. Všetky deti, ktoré odpovedia na 4 otázky týkajúce sa olympiády, získajú peknú cenu.

Hotel nezaostáva ani v gastronómii. Pre hostí a návštevníkov regiónu menu s tradičnými veľkonočnými a jarnými špecialitami (teľacina, jahňacina, jedlá z čerstvej zeleniny).

Vedeli ste, že?

TripAdvisor nám udelil certifikát výnimočnosti. Udeľuje ho ubytovaniam, atrakciám a reštauráciám, ktoré od cestovateľov dlhodobo získavajú pozitívne recenzie.

Pozrieť si izby

Darčekový poukaz

Prekvapte svojich blízkych a priateľov! Potešte ich darčekovou poukážkou alebo sa poďakujte obchodným partnerom a zamestnancom zážitkovým darčekom! Pošleme ju poštou, na mail alebo si môžete pre ňu prísť k nám osobne.

Darčekový poukaz

Odoberajte novinky

Odoslaním dávam súhlas GRAND HOTEL BELLEVUE, a.s. na zasielanie bezplatného elektronického spravodaja a informacií o novinkách a aktualitách prevádzkovateľa na mnou zadaný e-mail. Tento súhlas môžem kedykoľvek písomne odvolať na info@hotelbellevue.sk