Za úspechom je človek. Rozhovor s pracovníkmi wellness centra

Wellness GRAND HOTELA BELLEVUE má silné tradície. Bol postavený ako prvý hotelový bazén v Československu, v roku 1965. Jeho priestor bol…

24.august 2018 - Blog

Wellness GRAND HOTELA BELLEVUE má silné tradície. Bol postavený ako prvý hotelový bazén v Československu, v roku 1965. Jeho priestor bol časťou vybraných scén dnes už kultového filmu „Medená veža“ v hlavnej úlohe s Milkou Vášaryovou, Štefanom Kvietikom a žiaľ, už zosnulými Ivanom  Rajniakom a Ivanom Mistríkom.
Po rekonštrukcie v roku 2007 sa premenil na jeden rozlohou najväčší hotelový bazén vo Vysokých Tatrách. Pristavili sa sauny a hotel začať poskytovať služby, ktoré sú už dnes štandardom v každom zariadení vybavenom wellnesom.
I o tom, aké masáže a procedúry najviac vyhľadávajú hostia, kde sa berie inšpirácia pri vytváraní nových služieb  sme sa porozprávali s pracovníčkami wellness centra Viktóriou a Patríciou.
Naša prvá otázka bude patriť spomienke na pani Božku Vykoupilovú, ktorá wellness v GRAND HOTELI BELLEVUE vybudovala a vdýchla mu neopakovateľnú atmosféru. Ako ste pani Božku vnímali, čo ste sa od nej naučili?

Viktória:
Pani Božka si veľmi precízne robila svoju prácu a rovnakú precíznosť a nasadenie očakávala aj od svojich kolegov. Vďaka svojmu estetickému cíteniu dokázala vykúzliť z chladného bazéna a saunového sveta útulný priestor na relax. A my sa ho snažíme zachovať. Tak si v podstate i Božku stále pripomíname a budeme si ju pamätať.

Patrícia:
Ja som pani Božku zažila až keď odchádzala. No i za ten krátky čas som nadobudla zručnosti, ktoré boli silnými základmi pre môj ďalší rozvoj.

 

Akí hostia hotelový wellness navštívia?

Viktória:
Hlavnými hosťami sú hoteloví hostia. Kúpia si ubytovanie a wellness majú v cene. Môžu bez poplatku využívať bazén s vírivkami a saunový svet.
Početnou skupinou sú i neubytovaní hostia.  Domáci majú zakúpené vouchre na vstupy do saunového sveta, bazéna, alebo na masáže.

Patrícia:
Máme hostí, ktorí majú zakúpené špeciálne pobytové balíčky.  Môžu si potom u nás bezplatne vybrať ktorúkoľvek z ponúkaných procedúr, niekedy aj masáží.

Viktória:
Ak sa pýtate na správanie hostí, väčšinou si užívajú ticho, ktorý tento ostrov relaxu ponúka. Deti musíme upozorňovať, aby neskákali, aby sa okolo bazénu nenaháňali. Tento problém však vyrieši rekonštrukcia wellness centra, ktorá počíta i s detským bazénom.

 

Aká je ponuka masáží a procedúr  Grand Hotel Bellevue?

Patrícia:
V ponuke máme klasickú masáž a reflexnú masáž. Z procedúr a kúpeľov parafango a rašelinový zábal, aromaterapia, oxygenoterapiu, inhalácie, magnetoterapiu podľa zdravotných problémov hosťa.

 

Aké majú účinky?

Viktória:
Klasická masáž pôsobí na uvoľnenie organizmus a zároveň na odstránenie bolestí.
Reflexná masáž optimalizuje funkčnosť orgánov a žliaz. Stimuluje imunitný systém a celkovo pôsobí ako prevencia.

Parafango a rašelinový zábal zlepšujú krvný obeh a utlmujú bolesť.
Oxygenoterapia má antistresové účinky.
Aromaterapia je súčasťou kúpeľov alebo masáží. Vonné silice a príjemná hudba dokonale spríjemnia atmosféru na relaxáciu a odpočinok.


Aké prísady používate do kúpeľov?

Viktória:

Levanduľový olej. Pôsobí relaxačne. Je dobrý pri nespavosti, bolestiach hlavy a migrénach Mandľový olej s citrónovou trávou. Zvyšuje schopnosť koncentrovať sa, znižuje horúčku, tlmí bolesti svalov a kĺbov. Celkovo pôsobí ukľudňujúco.

Kokosový olej. Má protivírusové, protibakteriálne a protiplesňové účinky. Ružový olej, výborný na hojenie jaziev, čistí krv, upravuje nepravidelnú menštruáciu a má hemostatické vlastnosti.

Ďalej používame zelený čaj.  Upokojuje a harmonizuje zmysly. Zmierňuje nervové napätie. Pôsobí ako antidepresívum. Zároveň regeneruje a zvláčňuje pokožku A na sezamový olej a olej z červeného hrozna. Majú vynikajúce uvoľňujúce a relaxačné účinky.


Sú v ponuke nejaké špeciálne kúry alebo kúpele?

Patrícia:
Áno. Máme ružový kúpeľ a pre páry ponúkame romantický kúpeľ.

 

Čím sú špeciálne?

Patrícia:

Do ružového kúpeľa sa dáva špeciálna prísada. Ide o vysoko hodnotný rastlinný olej, ktorý udržuje pokožku hebkú a chráni pred vysúšaním.
Romantický kúpeľ je špeciálny tým, že je romantický. Pre dvoch. Atmosféru dotvárajú sviečky, éterický olej a servírujeme šampanské.


Aké služby sú súčasťou wellness centra?

Viktória:

20 m bazén s teplotou vody 28°. Bezprostredne pri bazéne sú dve vírivé vane s teplotou vody do 36°. Súčasťou wellness je fínska (suchá sauna) a tri parné. Soľná, bylinková a eukaliptová. V saunovom svete je ochladzovací bazén a samozrejme oddychová miestnosť s príjemnou relaxačnou hudbou.

 

 

 

 

Vedeli ste, že?

Vďaka naším výnimočným výhodným ponukám môžete ušetriť na ubytovaní a službách miestami až 50%. Pozrite si naše výhodné ponuky a vyberte si tú pravú pre vás.

Výhodné ponuky

Darčekový poukaz

Prekvapte svojich blízkych a priateľov! Potešte ich darčekovou poukážkou alebo sa poďakujte obchodným partnerom a zamestnancom zážitkovým darčekom! Pošleme ju poštou, na mail alebo si môžete pre ňu prísť k nám osobne.

Darčekový poukaz

Odoberajte novinky

Odoslaním dávam súhlas GRAND HOTEL BELLEVUE, a.s. na zasielanie bezplatného elektronického spravodaja a informacií o novinkách a aktualitách prevádzkovateľa na mnou zadaný e-mail. Tento súhlas môžem kedykoľvek písomne odvolať na info@hotelbellevue.sk