Vianoce plné prekvapení

Vysoké Tatry, 20. 11. 2017 – Filmový festival so zaujímavý hosťami a príbehmi, so žrebovaním vstupeniek, vianočné koledy,
hudobný bonbónik, príjemné klavírne melódie.
Vianočná nádielka v Grand Hoteli Bellevue bude bohatá.

Grand Hotel Bellevue prekvapí svojich hostí a návštevníkov Vysokých Tatier filmovým festivalom s tematikou extrémnych športov. Banff Mountain Film Festival je medzinárodná filmová súťaž, na ktorej môžu diváci vidieť tie najlepšie snímky. Filmový festival je vyvrcholením mnohých udalostí vrátane knižného festivalu a fotografickej súťaže. Všetky spomínané aktivity sa uskutočnili v kanadskom meste Banff pod záštitou kanadského kultúrneho a vzdelávacieho inštitútu Mountain Culture.
Festival ďalej pokračuje turné po viac ako 20 krajinách Európy, Južnej Ameriky, Afriky a Južnom Pacifiku.
Na Slovensku sa festival uskutoční jedine v Grand Hoteli Bellevue, dňa 29. decembra 2017.
Počas jedného dňa budú môcť diváci vidieť deväť vynikajúcich filmov. Vstupenky budú zlosovateľné a výhercovia si odnesú hodnotné ceny v podobe lyží, turistických batohov a iné.

V predvečer filmového festivalu – 28. 12. 2017 hotel uvedie snímku Pavla Barabáša – Vábenie výšok. Súčasťou filmového večera bude diskusia s ľuďmi, ktorí stáli na začiatku československého himalájskeho horolezectva.
Film získal cenu diváka na 25. Medzinárodnom filmovom festivale horských filmov v Poprade.

Príjemným obohatením pobytu všetkých návštevníkov Vysokých Tatier budú vianočné koledy v podaní folklórneho súboru Bystrianka. Vystúpenie sa uskutoční prvý a druhý sviatok vianočný a na sviatok príchodu troch kráľov.
Vianočné sviatky obohatí hudobné vystúpenie známeho džezového hudobníka Stanislava Počaja s hudobnou partnerkou.
Hudba slovenského jazzového gitaristu je ovplyvnená gospelovou hudbou a hudobníkmi ako Keith Jarrett, Pat Metheny, Bobby McFerrin. Počaj účinkoval v minulosti v rôznych hudobných formáciách. Zahral si so Szidi Tobias, Michalom Horáčkom a inými.
Stanislava Počaja s partnerkou uvedie Grand Hotel Bellevue dňa 27. decembra o 20:00 h.

Hotel však ponúka aj množstvo voľnočasových aktivít. 20 m plavecký bazén,  fitnes, squash, bowling, biliard,  stolný tenis.
Od 27. 12. si hostia môžu zacvičiť jógu, power jógu, relaxačné cvičenia, posilňovacie a uvoľňovacie cvičenia na chrbát a aquaerobic. Cvičenia bude viesť profesionálna trénerka a cvičiteľka. 

Počas dlhých zimných večerov si prídu na svoje aj milovníci saunovania. K dispozícii je suchá (fínska) sauna a parné sauny (soľná, bylinková, eukalyptová).
Pre dokonalé uvoľnenie celého tela ponúka skvelý výber masáží. Masáže sú prevádzané bylinkovými olejmi, ktoré majú blahodárne a liečiace účinky. obehu rad ďalších ponúkaných procedúr. Novinkou tejto sezóny je magnetoterapia, ktorá pozitívne vplýva na imunitný systém.

Vysoké Tatry sú skutočne vhodný výber na vianočné sviatky. Medzi top atrakcie zimy  nepochybne patrí ľadový dóm, ktorý bude sprístupnený už od
8. decembra 2017 na Hrebienku.
Počas víkendov sa môžu návštevníci Tatier tešiť na vianočné trhy. Každú nedeľu sa v ľadovom dóme budú organizovať výnimočné koncerty
Ďalším hitom sezóny sú už tradične neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master.
Podujatie sa uskutoční od 11. - 14. január 2018 na Hrebienku.
Tatry ďalej ponúkajú pre všetkých priaznivcov zimných športov nespočetné možnosti ako prežiť plnohodnotnú aktívnu dovolenku. Na milovníkov bežeckého lyžovania a behu čakajú upravené a označené bežecké trate, a  okruhy na malé prechádzky alebo beh. Vo vysokohorskom prostredí platí od začiatku novembra zimná uzávera. Ostávajú však stále otvorené turistické chodníky smerujúce na vysokohorské chaty a do dolín, s výnimkou chaty pod Rysmi. S horským vodcom môžete absolvovať vysokohorské výstupy na štíty, vysokohorské prechody, túry na snežniciach, vyskúšať si lezenie v ľade s použitím stúpacích želiez a čakanov.
Dobrou alternatívou letnej turistiky je turistika na skialpinistických lyžiach.
V regióne sa nachádzajú termálne pramene s mimoriadnymi liečivými účinkami, zamerané hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Len 15 km od hotela je najväčšia a jediná sprístupnená  vysokohorská kvapľová jaskyňa v Tatranskom národnom parku – Belianska jaskyňa. Je sprístupnená verejnosti počas celého roka.
Región Spiš je Mekkou histórie, religióznych pamiatok a pamiatok zapísaných do Zoznamu svetových prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO – Spišský hrad, Spišská Kapitula, Spišské Podhradie, Žehra, Dobšinská ľadová jaskyňa.


Ďalšie informácie:
Lucia Prokešová
Marketing Manager
Tel: +421 52 4762 111
E-mail: lprokesova@hotelbellevue.sk
Web: www.hotelbellevue.sk

Kontakt

GRAND HOTEL BELLEVUE
Horný Smokovec 21
062 01 Vysoké Tatry
Slovenská republika
+421/ 52 4762 111
+421/ 905 385 271
+421/ 915 790 064
© 2016 GRAND HOTEL BELLEVUE | Všetky práva vyhradené | desing by Jakub Živný, code by INCUBEMEDIA
Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry Región Vysoké Tatry
Slovenský systém kvality služieb v cestovnom ruchu - Slovak service quality system in tourism
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.
SK EN