Medzinárodný olympijský tábor mládeže v Grand Hoteli Bellevue


Vysoké Tatry, 30. 6. 2017 – Aktívny voľný čas, bohatý program, bývalí a súčasní olympionici, to všetko mohli zažiť deti na  7. ročníku Medzinárodného olympijského tábora mládeže,
ktorý sa uskutočnil v dňoch 24. – 29. júna 2017 vo Vysokých Tatrách.

Včera sa v Grand Hoteli Bellevue skončil už siedmy ročník úspešného Medzinárodného olympijského tábora mládeže. Na všetkých zúčastnených čakal bohatý program – atletické preteky pod vedením skvelého tímu Slovenského atletického zväzu, workshopy a  interaktívne výlety vo Vysokých Tatrách spojené s vedomostným kvízom pod patronátom Slovenskej olympijskej akadémie (SOA). Ten pozostával z otázok o olympijských hrách.

Deti vo vybraných dňoch sprevádzali hokejový brankár Pavol Svitana a bývalá sánkarka, účastníčka dvoch ZOH Jana Šišajová.

Jedným z vrcholov tábora bola oslava Olympijského dňa, ktorá sa konala 27. júna na ZŠ v Dolnom Smokovci.
Okrem účastníkov tábora sa na ňom zúčastnili aj žiaci z okolitých škôl. Dovedna tak bolo prítomných viac ako 350 detí. Okrem behov si vďaka spolupráci so Slovenským atletickým zväzom mohli všetci vyskúšať aj jednotlivé stanovištia Detskej atletiky pod vedením Dariny Kozolkovej a Simony Švachovej. Špeciálnym bonusom bola možnosť súťažiť v streľbe, a to dokonca s asistenciou ďalšej olympioničky, biatlonistky Paulíny Fialkovej.

Tábora sa zúčastnilo 42 detí zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Ukrajiny.

Hlavným organizátorom bol Slovenský olympijský výbor, v spolupráci so Slovenskou olympijskou akadémiou, Klubom fair play SOV, environmentálnou komisiou SOV a s Olympijským klubom Vysoké Tatry. Tábor finančne podporili Olympijská solidarita Medzinárodného olympijského výboru, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, Nadácia SOV a Slovenská olympijská marketingová, a.s.


Ďalšie informácie:
Lucia Prokešová
Marketing Manager
Tel: +421 52 4762 111
E-mail: lprokesova@hotelbellevue.sk
Web: www.grandhotelbellevue.eu

Special offers

Contact

GRAND HOTEL BELLEVUE
Horný Smokovec 21
062 01 Vysoké Tatry
Slovakia
+421/ 52 4762 111
+421/ 905 385 271
+421/ 915 790 064
© 2016 GRAND HOTEL BELLEVUE | All rights reserved | desing by Jakub Živný, code by INCUBEMEDIA
Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry Región Vysoké Tatry
Slovenský systém kvality služieb v cestovnom ruchu - Slovak service quality system in tourism
This site uses cookies. By browsing the site, you agree to their use. More information.
SK EN