Grand Hotel Bellevue hostí významné medzinárodné podujatiaVysoké Tatry, 5. 9. 2017  – Grand Hotel Bellevue bude v najbližších dňoch hostiť významnú medzinárodnú konferenciu s kapacitami v oblasti fyziky, chémie a matematiky.


V termíne 11. – 15. septembra 2017 sa v Grand Hoteli Bellevue uskutoční 69. zjazd českých a slovenských chemických spoločností – Zjazd chemikov. Hlavným organizátorom zjazdu je Slovenská chemická spoločnosť a spoluorganizátorom je Česká společnost chemická.  Záštitu nad podujatím prijal prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska. Zjazd má tiež dlhoročného podporovateľa v osobe primátora mesta Vysoké Tatry Ing. Jána Mokoša.
Plenárnu prednášku na Zjazde prednesie predseda Slovenskej akadémie vied, prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc. na tému Keramika na báze nitridu kremičitého – úžasná mnohorakosť jej použitia. Ďalej bude rokovanie zjazdu pokračovať v desiatich sekciách, celkove bude prednesených 135 prednášok a prezentovaných 140 vývesiek. Veľkým magnetom bude Súťaž o cenu Shimadzu pre mladých pracovníkov do 30 rokov v oblasti inštrumentálnej analytickej chémie, kde prvé tri miesta budú ocenené zaujímavými cenami. Mladí chemici budú súťažiť o množstvo ďalších cien, ktoré pre prezentujúcich v posterovej sekcii udelia IUPAC (Medzinárodná únia pre čistú a aplikovanú chémiu), dekan Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU Bratislava, dekan Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, a Slovenská chemická spoločnosť.

Na Zjazde sa zúčastní 350 účastníkov. Z nich je 45 % mladších ako 35 rokov, z čoho vidno, že slovenskí a českí chemici kladú veľký dôraz na výchovu mladej generácie a svojich nástupcov.

Grand Hotel Bellevue už v minulosti hosťoval incentívy medzinárodného charakteru – Konferenciu Vojenského výboru NATO, Medzinárodný kongres horských záchranárov, Kongres svetovej gymnastickej federácie FIG, Medzinárodnú chemickú konferenciu a iné.

Hotel v blízkej budúcnosti plánuje rekonštrukcie, kterými posunie kvalitu služieb. V roku 2018 privíta hostí s novými zrekonštruovanými izbami. Plánovaným rožšírením reštaurácie Savarin získa priestor na ďalšie kongresové kapacity. Investície sú plánované aj na obohatenie outdoorových športovísk
a na zrekonštruovanie indoorových.

Grand Hotel Bellevue disponuje s nadštandardnými kongresovými priestormi. Modifikovateľná kongresová sála GRAND BELLEVUE v spojení s foyer, ktorá môže poskytnúť vyše 1 000 m2 podlahového priestoru s kapacitou 650 osôb, čo vyhovuje aj pre náročné medzinárodné podujatia, výstavy a kontraktačné prezentácie. Kongresová sála sa dá rozdeliť na dve samostatné konferenčné miestnosti BELLEVUE I. s rozlohou 395 m2 a kapacitou 320 osôb a BELLEVUE II. S rozlohou 256 m2 a kapacitou 200 osôb. Menšie konferenčné salóniky GOLD, SILVER sú vhodné na obchodné stretnutia, firemné podujatia, semináre, školenia a rodinné oslavy. Kongresová sála a konferenčné salóniky sú plne technicky vybavené.

Bezprostredne pri hoteli sa nachádza bezplatné hotelové parkovisko s kapacitou 140 miest.  K dispozícii  sú dve reštaurácie,  bary, wellness centrum, fitness centrum, squash, bowling, biliard, stolný tenis. _______________________________________________________________________________
So 140 hosťovskými izbami, rozsiahlymi gastronomickými službami, biznis centrom s kongresovou sálou pre 600 účastníkov, wellness centrom a možnosťami športových aktivít je štvorhviezdičkový Grand Hotel Bellevue jedinečným priestorom pre pracovné stretnutia, firemné podujatia, rodinné oslavy i aktívny oddych.
V roku 2007 získal Grand Hotel Bellevue v súťaži Stavba roka cenu Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave za uplatnenie poznatkov vedy a techniky v rekonštrukcii stavebného diela.

Ďalšie informácie:
Lucia Prokešová
Marketing Manager
Tel: +421 52 4762 111
E-mail: lprokesova@hotelbellevue.sk
Web: www.hotelbellevue.sk

Special offers

Contact

GRAND HOTEL BELLEVUE
Horný Smokovec 21
062 01 Vysoké Tatry
Slovakia
+421/ 52 4762 111
+421/ 905 385 271
+421/ 915 790 064
© 2016 GRAND HOTEL BELLEVUE | All rights reserved | desing by Jakub Živný, code by INCUBEMEDIA
Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry Región Vysoké Tatry
Slovenský systém kvality služieb v cestovnom ruchu - Slovak service quality system in tourism
This site uses cookies. By browsing the site, you agree to their use. More information.
SK EN