Ekológia pod Slavkovským štítom

S nástupom nového vedenia do hotela prišiel aj nový vietor, ktorý s plnou vážnosťou pristupuje k otázke životného prostredia. Riaditeľ Miroslav Warhol…

9.august 2019 - Blog

S nástupom nového vedenia do hotela prišiel aj nový vietor, ktorý s plnou vážnosťou pristupuje k otázke životného prostredia. Riaditeľ Miroslav Warhol dlhodobo rozmýšľa nad každou zmenou, ktorá môže prispieť k ochrane našej prírody  pod Tatrami, aj keď len malou troškou. Na jeho konte je zapísané napríklad aj chovanie včiel priamo pod tatranskými štítmi. Vďaka nemu mali možnosť aj hoteloví hostia ochutnať pravý tatranský med počas Veľkej noci 2019. Málokto vie o jeho nadšení a zápale pre ochranu životného prostredia a  o jeho postojoch, ktoré sa snaží každodenne prenášať aj do praxe.

Papierové (a iné)  alternatívy plastov

Tešíme sa z toho, že aj naša krajina prijala obmedzenia v používaní plastov. S tým sú spojené nové možnosti, ktoré náš trh vďaka tomuto kroku doniesol. U nás v hoteli aktuálne prebieha prechod z používania plastových slamiek na slamky z tvrdeného papiera.

Pri účasti na našej grilovačke, budete môcť otestovať tzv. jedlý riad, ktorý je vyrobený z otrubového šrotu.  Nevládzete zjesť celý chod, alebo vám tak chutí, že si chcete vziať niečo so sebou ? Naše “take away“  boxy sú vyrábané z cukrovej trstiny, vďaka čomu sa rýchlo a ľahko rozkladajú a nezaťažujú životné prostredie.

Izby

Na izbách v našom hoteli nenájdete klasickú malú hotelovú kozmetiku, ale veľké dávkovače, aby sme eliminovali kvantum malých jednorazových obalov. Naši hostia si na izbách nájdu pokyny o výmene hotelových uterákov, pretože sa snažíme ušetriť vodu spojenú s ich praním. V minulosti bolo bežnou praxou, že sa prepierali aj keď boli de facto čisté.

Klientom dávame možnosť používať kozmetické paličky, ktoré sú tiež z papiera.

 

V dennom živote hotela sa riešia možnosti alternatív ako sú toaletné papiere a perá z recyklovaného papiera. So spôsobom „zero waste“ sa stretávame aj pri riešení otázok v kuchyni. Ktovie , možno sa nám podarí premeniť aj ďalšie nápady  a inovácie do praxe a onedlho vám menu budeme pripravovať z väčších, ekologických balení.  Alternatív je veľa. Základom je chcieť a my chceme!

Vedeli ste, že?

TripAdvisor nám udelil certifikát výnimočnosti. Udeľuje ho ubytovaniam, atrakciám a reštauráciám, ktoré od cestovateľov dlhodobo získavajú pozitívne recenzie.

Pozrieť si izby

Darčekový poukaz

Prekvapte svojich blízkych a priateľov! Potešte ich darčekovou poukážkou alebo sa poďakujte obchodným partnerom a zamestnancom zážitkovým darčekom! Pošleme ju poštou, na mail alebo si môžete pre ňu prísť k nám osobne.

Darčekový poukaz

Odoberajte novinky

Odoslaním dávam súhlas GRAND HOTEL BELLEVUE, a.s. na zasielanie bezplatného elektronického spravodaja a informacií o novinkách a aktualitách prevádzkovateľa na mnou zadaný e-mail. Tento súhlas môžem kedykoľvek písomne odvolať na info@hotelbellevue.sk