6 dôvodov prečo stráviť letnú dovolenku na Slovensku

Aktuálna situácia zmenila pohľad na cestovanie a mnohým prekazila letné plány na dovolenku v exotických destináciách. Avšak práve zamedzenie…

22.júl 2020 - Blog

Aktuálna situácia zmenila pohľad na cestovanie a mnohým prekazila letné plány na dovolenku v exotických destináciách. Avšak práve zamedzenie cestovania a ostatné obmedzenia dopomohli tomu, že sa na Slovensku môžeme cítiť relatívne bezpečne. Tohtoročná letná sezóna bude teda od tých predchádzajúcich podstatne odlišná – cestovať do ďalekých krajov sa nám asi nepodarí. Po oddychu však túžime všetci – prečo si teda neoddýchnuť doma?

Pozrite sa na 6 dôvodov, prečo je dovolenka na Slovensku výborný nápad:

1.    Nedotknutá príroda a prírodné krásy

Na slovenskú prírodu môžeme byť právom hrdí. Až 40% nášho územia tvorí lesný porast. Aj napriek malej rozlohe sa môžeme pochváliť viacerými raritami – ako napríklad Ochtinská aragonitová jaskyňa, ktorá je na celom svete jediná svojho druhu či najmenšími veľhorami sveta. Tými sú práve naše milované Tatry. V nich okrem majestátnych štítov nájdete priezračné ľadovcové plesá, hlboké doliny, ľadové jaskyne aj dychberúce výhľady. Až 9 národných parkov ponúka na našom území krásne zážitky v prírode, no tie nájdete aj mimo nich. V jednej oblasti sa kochajte pieskovými dunami, v inej sopečnými či travertínovými útvarmi, alebo si zaplávajte v niektorej z vodných nádrží či jazier. Toľká pestrosť – toľká krása. Naše Slovensko je bohaté na prírodné nádhery. Kedy ich objavíte?

Priamo z nášho hotela uvidíte viaceré tatranské štíty, BELLEVUE**** je totiž v samom srdci Tatier – priamo pod Slavkovským štítom.

2.    Cestovanie bude flexibilné a bez stresu

Jedným z praktických dôvodov pre dovolenku na Slovensku je menej stresu a väčšia flexibilita. Viacerí určite poznáte stres z lietania, ktorý je spojený nielen so strachom, ale aj s vybavovaním všetkých potrebných dokladov. Alebo nekonečne dlhá cesta autom k moru? Stresom pre veľa z nás je aj cudzí jazyk a cudzie zvyklosti. To doma nehrozí – dovolenka na Slovensku môže byť celkom bez stresu a dokonca aj spontánna. Nemusíte sa báť, či sa dohovoríte alebo či stihnete let. Žiadne zamieňanie peňazí, veľké balenie v predstihu, špeciálne poistenie, alebo očkovania. Jednoducho sadnete do auta či na vlak a odveziete sa kam chcete a kedy chcete. Alebo sa rozhodnete o deň či dva si predĺžiť pobyt? To problém nebude, ostaňte ako dlho chcete a žiadne letenky rušiť nemusíte. Neznie to pohodlne?

V BELLEVUE**** nemusíte mať stres ani len z parkovania – naše hotelové parkovisko má kapacitu až 150 parkovacích miest.

3.    História a kultúrne pamiatky

Slovensko sa vďaka svojej centrálnej polohe môže pýšiť niekoľkými tisícročiami bohatej histórie. To sa podpísalo aj na obrovské množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ktoré môžete objaviť na celom území našej krajiny. Hovorí sa aj, že Slovensko má najviac hradov a zámkov na obyvateľa! Viaceré pamiatky majú aj uznaný celosvetový význam a sú zapísané ako pamiatky UNESCO. Fascinujú vás historické hrady, zámky či drevené kostoly? Alebo sa radšej pozriete na “mladšie” technické pamiatky? Je z čoho vyberať!

BELLEVUE**** je vďaka svojej výbornej polohe skvelým východiskovým bodom na spoznávanie množstva kultúrnych a historických pamiatok.

4.    Zábava a zážitky pre všetkých

Za romantikou vo dvojici ani za zábavou s celou rodinou nemusíte cestovať do zahraničia. Slovensko ponúka zážitky pre každého. Či už chcete vyskúšať let balónom, adrenalínové jazdy, splavy rozbúrených riek či pohodový deň v aquaparku. Oddýchnuť si môžete vo viacerých termálnych kúpeľoch a množstvo múzeí a galérií rozšíri vaše vedomosti. Alebo by ste radšej oklamali svoje zmysly a dopriali deťom zábavu, na ktorú nezabudnú? Potom vyskúšajte napríklad Tricklandiu. Zábave sa medze nekladú.

Priamo v našom hoteli sa zabavíte pri rôznych zábavných a športových aktivitách. Obrátiť sa na nás môžete aj ak zatúžite po skutočných adrenalínových zážitkoch – ako napríklad jazda na štvorkolkách.

5.    Ušetríte (nielen) peniaze

Zabudnite na predražené sezónne letenky, palivové príplatky, vysoké ceny poistenia či drahé pasy. Na Slovensku sú ceny za služby aj cestovanie nižšie než vo väčšine turistických destinácií, preto na dovolenku doma nemusíte siahať po úsporách. Taktiež nezabúdajte využiť rekreačné poukazy, ktoré vám ušetria nemalé peniaze, no oddych bude rovnako dokonalý. Navyše, ak tento rok vynecháte leteckú dovolenku a namiesto toho sadnete s rodinou do vlaku či do auta, zníži sa aj vaša uhlíková stopa voči životnému prostrediu, takže dovolenku si môžete užiť skutočne bez výčitiek.

V BELLEVUE**** si vychutnajte nové wellness. V ňom nájdete dokonalý oddych v jednom z najväčších bazénov v Tatrách, v saunách s výhľadom či vo vírivke s morskou vodou, takže more vám chýbať určite nebude.

 6.    Podporíte domácu ekonomiku

V neposlednom rade treba spomenúť dopad aktuálnej situácie na samotný cestovný ruch a teda aj slovenskú ekonomiku. Pre niektoré podniky mala kríza spojená s koronavírusom až ničivé následky a po dlhých rokoch boli nútené ukončiť svoje fungovanie. Slovenská ekonomika je veľmi úzko spojená aj s cestovným ruchom v našej krajine. Preto je práve teraz v našich rukách jej budúcnosť. Podporme spoločne slovenský cestovný ruch, slovenských výrobcov a malé aj veľké domáce podniky. Buďme hrdí na to dobré, čo máme a zabezpečme, aby to mohli zažiť ešte aj deti našich detí.

Náš hotel ponúka prvotriedne služby a zážitky v srdci Tatier už od 60tych rokov minulého storočia.

 Náš zoznam dôvodov, prečo stráviť leto doma by mohol pokračovať do nekonečna. Naše Slovensko je totiž nádherná krajina, ktorá každému cestovateľovi ponúka nezabudnuteľné zážitky.  BELLEVUE**** bude pre vás skvelou voľbou, ak si chcete užiť objavovanie prírodných krás, kultúrne vyžitie, dokonalý oddych a služby na svetovej úrovni. A to všetko doma na Slovensku.

Vedeli ste, že?

Vďaka naším výnimočným výhodným ponukám môžete ušetriť na ubytovaní a službách miestami až 50%. Pozrite si naše výhodné ponuky a vyberte si tú pravú pre vás.

Výhodné ponuky

Darčekový poukaz

Prekvapte svojich blízkych a priateľov! Potešte ich darčekovou poukážkou alebo sa poďakujte obchodným partnerom a zamestnancom zážitkovým darčekom! Pošleme ju poštou, na mail alebo si môžete pre ňu prísť k nám osobne.

Darčekový poukaz

Odoberajte novinky

Odoslaním dávam súhlas GRAND HOTEL BELLEVUE, a.s. na zasielanie bezplatného elektronického spravodaja a informacií o novinkách a aktualitách prevádzkovateľa na mnou zadaný e-mail. Tento súhlas môžem kedykoľvek písomne odvolať na info@hotelbellevue.sk